Rüyam Eğitim Kurumları bünyesinde eğitim öğretim faaliyetine ilk olarak özel eğitim alanında başladık. İlk şubemiz 2016 yılı Şubat ayında Bağcılar’ da Özel Rüyam Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, ikinci şubemiz de 2020 yılı Şubat ayında Güngören’de Özel Rüyam İki Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak eğitime başlamıştır. Merkez kurucumuzun Hollanda’nın eğitim sistemini örnek alarak kurduğu sistemi, eğitimin daha faydalı olabilmesi için gerekli olan alan yazın taraması yapılarak eğitim programları planlanmıştır.

 

 

Kurumlarımızda özel eğitim alan öğretmenleri, uzman öğreticiler, okul öncesi öğretmeni, çocuk gelişimi ve eğitimcileri, fizyoterapistler, odyoloji uzmanları ve uzman klinik psikologlarımızla oluşturduğumuz uzman ve tecrübeli ekibimizle 6 adet destek eğitim programlarımız eksiksiz bir şekilde öğrencilerimize sunulmaktadır.

 

 

Görme engelli bireyler destek eğitim programı dışında bedensel engelli bireyler destek eğitim programı, dil ve konuşma güçlüğü destek eğitim programı, işitme engelli bireyler destek eğitim programı, özel öğrenme güçlüğü destek eğitim programı, yaygın gelişimsel bozukluklar destek eğitim programı, zihinsel engelli bireyler destek eğitim programı olarak altı adet alt programda eğitim verilmekte olup yaş sınırlaması bulunmamaktadır.

 

 

Kurumumuz bünyesinde bulundurduğu eğitimcilerin ofis şeklinde kullanabildikleri bireysel eğitim odaları, grup eğitim odaları, fizik tedavi ünitesi (manuel tedavi), duyu bütünleme odası, uzay terapi, refleksoloji, rehberlik servisi, öğretmenler odası, bahçesi ve veli bekleme alanıyla özel eğitim ve rehabilitasyon sektöründe istanbul’da bize özgün olarak projelenmiş özel eğitim ve rehabilitasyon merkezidir.

 

Destek eğitim programlarımız dışında öğrencilerimize havuz terapisi (hidro terapi), at terapisi (hipo terapi), refleksoloji, uzay terapisi, duyu algı ve duyu bütünleme ayrıcı öğrencilerimize ve ebeveynlerine bireysel psikolojik danışmanlık, aile danışmanlığı alanlarında tamamlayıcı eğitim programlarımız bulunmaktadır.