Rüyam Özel Eğitim Kurumları’nda E-KPSS Öğrencisi Olmak

Rüyam özel eğitim kurumlarında e kpss için yaptığımız ilk şey engelli bireylerin devlet memuru olabilme hakkının olduğunu öğrencilerimize ve velilerimize duyurmak ve daha sonra kurumumuzda bu hakka sahip olan öğrencilerimizi belirlemektir. Bu belirleme süreci ösym’nin sitesinde yer alan şartlar doğrultusunda -sağlık raporu oranı, mezuniyet durumu ve halen süren eğitim durumu, yaştır- yapılmaktadır. E kpss şartlarında uyan öğrencilerimizin belirlenmesinden sonra velileri ile iletişime geçilerek e kpss hakkında bilgi verilmektedir. Bu haktan yararlanmak isteyen öğrencilerimizin başta akademik seviyesi değerlendirilerek kişiye özel çalışma programı hazırlanmaktadır. Sınava kadar öğrencimizin takibi gerçekleştirilip veliye geri bildirimler yapılmaktadır.

e-kpss tercih

 

 

 

Ayrıcı öğrencilerimizi sadece sınava hazırlamakla kalmayıp sınav başvuruları başladığında kayıtlarını yapmada yardımcı oluyoruz. Sınav sonrasında ise aldıkları puanlara göre tercih danışmanlığı da sağlayarak tüm süreçte yanlarında olup desteğimizi eksik etmiyoruz.

 

Devletimizin sağladığı bu imkân sayesinde; özel gereksinimi yüzünden toplumdan kendini uzaklaştıran yalnızlaşan bireylerin sosyalleşmesi, istihdam edilip kendi hayatlarını idame ettirebilmesine katkı sağlamaktadır.