Neden diyetisyenle çalışıyoruz?

Özel gereksinimli bireylerle çalışırken bütüncül olarak tüm konularda destek vermek gelişim ve değişim için kritik öneme sahiptir. Destekleyici eğitimlerin yanı sıra tamamlayıcı uygulamalar hem özel gereksinimli bireylere hem ebeveynlerine konfor sağlamaktadır. Kurumlarımız bünyesinde bulunan uzmanlarımız tarafından verilen hizmetler bu amaca yönelik ilerlemektedir.

 

Özellikle Otizm Spektrum Bozukluğuna, Down Sendromuna ve Fiziksel Yetersizliğe sahip bireylerin beslenme düzenleri büyük bir öneme sahiptir. Bunun yanı sıra metabolizma problemleri de sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Beslenme düzeninin oluşturulmasıyla beraber tekrarlayıcı ve kısıtlayıcı hareketlerde, dürtüsellik ve hiperaktivitede azalma, vitamin, mineral ve kan değerlerinde yükselme görülmektedir. Bireye özel yapılan sağlıklı beslenme programı ile metabolizmadan kaynaklanan problemlere çözüm bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ergenlik çağına giren bireylerde sıklıkla beslenmene düzeni değişikliği görülmektedir. Bu değişim ergende fiziksel değişime ve psikolojik olarak zedelenmeye sebep olabilmektedir.

diyetisyen desteği

Bu amaç doğrultusunda kurumlarımızda öğrencilerimize ve ailelerine diyetisyen desteği sağlamaktayız. Diyetisyenimiz öğrencimizin beslenme düzeni hakkında bilgi alıp metabolizmasına uygun sağlıklı beslenme programını oluşturmaktadır. Daha sonra sürecin takibini yapmak amacıyla ailelerle iletişime geçmektedir. Bu hizmetten faydalanmak için Kurumlarımızı arayıp randevu oluşturmanız yeterli olacaktır.